O BabyBe


BabyBe jsem založila, protože jsem před několika lety měla to štěstí, že jsem poznala značku Maxomorra. Moje dvě děti v produktech této značky vyrostly. Protože je Maxomorra v současné době na českém trhu těžko dostupná, rozhodla jsem se, že ji zpřístupním Vám všem, kteří neradi splýváte s davem, nenosíte jako všichni oblečení z velkých řetězců a vyznáváte ekologický přístup k životu.
Maxomorra vytváří na každou sezónu kolekci, která je pro dané období specifická a už se neopakuje. Toto zboží se tudíž nedá ani doobjednat. Od každého produktu máme jen pár kusů, takže je téměř vyloučeno, že se například ve školce sejdou dvě děti ve stejném tričku.
Vaše Lenka

Maxomorru prostě musíme zbožňovat i kvůli designu!

Šedé a černé si děti užijí v dospělosti jistě dosyta, tak jim dopřejme pořádnou dávku originality, zábavy a pestrosti. Jablka, melouny, ananasy a další ovoce nemusí být jen na talíři. Stejně tak letadla, náklaďáky, ponorky nebo třeba vrtulníky se mohou přestěhovat na trička, mikiny či kloboučky.


O značce Maxomorra

Švédská značka Maxomorra byla založena v roce 2008 a ve velmi krátkém čase s úspěchem pronikla do mnoha zemí severní a západní Evropy a do USA. Maxomorra se specializuje na oblečení z mimořádně kvalitní bio bavlny pro děti od narození do 12 let. Zakladatel a šéf Maxomorry Johan Ström pracoval 15 let jako kreativec pro řetězec Ikea, odkud si odnesl zásadní poznatek: výrazné barvy a hravé vzory vždy nadchnou malé i velké.

Bio bavlna (organická bavlna)

Je na dotek měkčí, protože má bavlněná vlákna neporušená chemikáliemi užívanými při běžném pěstování a zpracování bavlny. Je čistší, protože se při jejím zpracování nepoužívá formaldehyd. Šetří dětskou pokožku, nedráždí ji, a proto je velmi vhodná také pro děti se sklonem k alegriím a exzémům. Neobsahuje škodlivé chemikálie a má vyšší stupeň prodyšnosti. Výrobky z bio bavlny jsou tedy i mnohem šetrnější k životnímu prostředí než výrobky z bavlny pěstované a zpracovávané konvenčním způsobem.

GOTS     C:\Users\Karel\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCacheContent.Word\gots-logo.jpg

Výrobky Maxommora jsou označeny certifikátem GOTS (Global Organic Textile Standard), který má velmi přísné standardy.
GOTS zaručuje:                       

  • Ekologicky pěstovanou bavlnu

  • Splnění základních sociálních podmínek zaměstnanců v průběhu celého procesu výroby

  • Kontrolu používání chemických látek, takže výrobky od Maxomorry neobsahují nebezpečné množství chemikálií

  • Monitoring celého procesu výroby, tudíž je možno bio bavlnu vystopovat až k její rodné plantáži